Hakkımızda
1
2

Öznur Kablo

Ülkemizin önde gelen kablo firmalarından olan ÖZNUR KABLO 1989 yılında %100 yerli sermayeyle İstanbul’da kurulmuştur.

Modern bilgi işlem altyapısı ve otomasyon teknolojisine sahip ÖZNUR KABLO, yıllık; 40.000 ton natürel ve renkli PVC granül üretim, 70.000 ton 8 mm elektrolitik bakır filmaşin üretim, 12.000 ton 9,5 mm Alüminyum Filmaşin, 8.000 ton XLPE ve 10.000 ton HFFR malzeme kullanım kapasitesine sahiptir.

Kalite, çevre, iş sağlığı, bilgi güvenliği ve enerjiye verdiği önemin göstergesi olarak ÖZNUR KABLO; Kalite Yönetim Sistemi (TS EN ISO 9001), Çevre Yönetim Sistemi (TS EN ISO 14001), İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (TS EN ISO 45001), Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (TS EN ISO/IEC 27001) ve Enerji Yönetim Sistemi (TS EN ISO 50001) belgelerine sahiptir ve yüksek standartlı yönetim sistemlerini kendisine ilke edinmiştir.

Bu ilkeler çerçevesinde hareket eden ÖZNUR KABLO tüketicilerine güvenilir ve üstün kaliteli ürünler sunarak sürekli müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Büyümede sürekliliği hedefleyen ÖZNUR KABLO, 1999 yılında Çerkezköy'de 110.000 m² açık alan üzerindeki ilk yatırımını, 20.000 m² kapalı alana sahip 0,6/1 kv PVC izolasyonlu kablolar üreten fabrikasını kurarak gerçekleştirmiştir.

Kalite anlayışı ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden vizyonu ile ÖZNUR KABLO 2006 yılında 20.000 m² kapalı alanda kurduğu yeni fabrikasında 154 KV Yüksek gerilimli kabloları üretim kapasitesine sahip olan CV hattında sürekli vulkanizasyon sistemiyle 3,6/6kv ile 20,3/35kv arasındaki XLPE yalıtkanlı orta gerilim kablo üretimi yapmaktadır.

Sürekli büyümeyi hedefleyen ÖZNUR KABLO, 2007 yılında 5.000 m² kapalı alanda Amerika’nın Southwire şirketinden tedarik edilen Yıllık 70.000 ton kapasiteli 8 mm SCR- 2000 elektrolitik bakır filmaşin tesisini kurmuştur. Bu 70.000 ton yıllık üretim kapasitesi ÖZNUR KABLO’yu Kablo sektöründe lider Elektrolitik bakır filmaşin üreticisi konumuna taşımıştır.

Sürekli yatırım yapma felsefesini kendine ilke edinmiş olan ÖZNUR KABLO, yaptığı yeni yatırımlar ile XLPE izoleli, HFFR Dolgu ve Dış Kılıflı Halojensiz Yangına karşı güvenli, HFFR kabloları üretmektedir.

ÖZNUR KABLO, 2015 yılında 25.000 m² kapalı alan üzerinde kurmuş olduğu 4. fabrikasında Alüminyum tel çekme ve inceltme hatları, Alüminyum iletken büküm hatları, XLPE Orta gerilim kabloları için 2. sürekli vulkanizasyon CV izolasyon hattı, AER kabloları üretim hattı, Alüminyum iletkenli Havai hat iletkenleri üretim hatları ile Alüminyum iletkenli alçak gerilimli ve orta gerilimli enerji kabloları üretimine başlamıştır.

Alüminyum filmaşin üretim hattı ile HFFR kablolara olan talebin artması sonucunda bu ihtiyaca cevap verebilmek için 2018 yılında 2.000 kg/saat kapasiteli HFFR granül dolgu ve dış kılıf üretim tesisinin kurulumunu gerçekleştirmiş ve HFFR Granül üretimine başlamıştır.

Öznur Kablo; Güneş Enerjisi Santrallerinde kullanılan H1Z2Z2-K tipi Solar Kablo üretimi için 2021 yılında TUV Rheinland firmasından ilgili ürün sertifikasını almış ve üretimine başlamıştır. Ayrıca Solar Kablolarda kullanılacak olan kalaylı bakır tel üretimi için, 2022 yılında “Kalay Kaplama Hattı” kurmuş ve aynı yıl içerisinde üretimine başlamıştır.  

ÖZNUR KABLO, sahip olduğu Bakır Filmaşin üretim tesisi, Bakır ve Alüminyum Tel Çekme-İnceltme Hatları, İletken ve damar büküm hatları, Alçak ve Orta gerilim Kablo Ekstrüzyon Hatları, PVC ve HFFR Granül hatları, otomatik Paketleme ve Ambalajlama Makineleri ile Entegre bir tesis olarak bu ürünlerinin kalite kontrollerini gerçekleştirdiği gelişmiş Test Laboratuvarları ile Uluslararası kalite standartlarında ilk sıralarda hizmet vermektedir.

Günümüzde Avrupa’nın en modern makine parkı ve test laboratuvarları ile donatılmış kablo fabrikasına sahip olan ÖZNUR KABLO; teknolojik, yüksek hızlı üretim hatlarıyla yapmış olduğu yüksek miktarlardaki üretim sayesinde, üretim verimliliğinin yüksek ve genel giderlerinin düşük olması neticesinde rekabet koşullarında yüksek kaliteli ürünleriyle sektöründe fiyat uygunluğu açısından ön plana çıkmaktadır.

Firmamız; TSE, VDE ve IEC standartlarında sunduğu ürünlerin yanı sıra, özel müşteri isteklerini kapsayan özel tasarımlı kablo üretimi taleplerine de cevap vermektedir. 70.000 m² kapalı alan üzerinde yapmış olduğu yatırımların tamamlanmasıyla birlikte stoklarında her tip kabloyu bulundurarak kısa teslim süresi ile müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

Toplam 70.000 m² kapalı alan üzerinde yıllık 70.000 ton bakır filmaşin üretim ve 12.000 ton Alüminyum filmaşin kullanım kapasitesi ile Entegre bir tesis olarak Avrupa’nın en büyük kablo üreticisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.